Menü
Alışveriş Sepetiniz

İş Ortaklığı Koşulları Nelerdir

   Sade Pazar İş Ortağı olmanın ön koşulu “aile işletmesi” olunmasıdır.  Sade Pazar ilkeleri ve felsefesinin tüketiciye yansıtılmasında, yaşam felsefesiyle biz olmak önemlidir ve başarıya ulaşmada belirleyicidir. Bu nedenle, anlaşmalarımızı sadece felsefemizi sahiplenecek ve aile tarafından işletilecek olan iş ortaklarımızla yapmaktayız.

   İş Ortağı Adaylığı başvurusu, hem web üzerinden doldurulacak form ile hem de çağrı merkezimiz (0850 532 09 90) üzerinden yapılabilmektedir. Bilgilerin tam ve doğru olması, iş ortaklığı değerlendirmesinde olumsuzluk yaşanmaması için önemlidir.

   Sade Pazar mağazası işlek bir noktada, ön cephesinin en az 3 metre ve büyüklüğünün 45-60 m2 olması gerekmektedir. Cadde veya kadim çarşı merkezleri dışında bir noktaya mağaza açılışına onay verilmemektedir.

   Sade Pazar İş Ortakları tüm ürünlerini, ambalaj ve promosyon malzemelerini merkezde temin ederler. Sade Pazar mağazalarında, sadece Sade Pazar ve alt markalarının satışları yapılır. Tedarik edilen ürünler, merkez tarafından belirlenen piyasa koşullarıyla satılır.

   Her Sade Pazar Mağazası için bölge tanımlanır ve Mağaza kendine tanınan bölge içerisinde ön görülen standartlar dahilinde satış yapar. O bölge içerisinde başka bir İş Ortağına Mağaza açtırılmaz. Bölgesinde ürün dağıtımı için, İş Ortağı kendi aracı ile Sade Pazar standartlarında belirtilmiş olan forma ve araç giydirme ile servis yapması gerekmektedir.

   Sade Pazar merkez ile İş Ortağının doğrudan rekabete girmesi yasaktır. Sade Pazar ve alt markalı temel ürünleri satan başka bir dükkan açmak, üretim yapmak, yapanlara ortak olmak bu anlamda görülür ve anlaşmanın feshine yol açar.

   İş Ortaklığı devri ancak Sade Pazar merkez ile mümkündür. Merkez devir talebinde sadece devralacak kişinin genel kriterlerine uygun olmasına bakar, devir bedelinden herhangi bir maddi talepte bulunmaz. Merkez ayrıca uygun görmedi adaya iş devri yapmama hakkını kendinde saklı tutar.

   İş Ortaklığı sözleşmesi süresiz yapılır. Ancak sözleşme içerinde belirlenmiş ve sözleşmenin feshedilmesinde bağlayıcı olan ilgili maddeler, iş ortaklığı sözleşmesi süresine direkt etki eder.